Хор Жайвір

Хор «Жайвір» створений у 2000 році в Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини (ЦТДЮГ). Це колектив однодумців – дівчаток та хлопців віком від 5 до 25 років (молодша група – 5 – 9 р .р., підготовча група – 10 – 15 р. р., концертна група – 16 – 25 р. р. ), які займаються хоровим співом, вокалом, знайомляться з історією музичного, зокрема, хорового мистецтва, отримують елементарні знання з нотної грамоти, гри на сопілці. “Жайвір” – це творчий ініціативний колектив, де кожен хорист може проявити себе солістом (допомагають у цьому уроки вокалу). Основу концертного репертуару складають хорові твори української та зарубіжної класики, духовна музика, а також обробки народних пісень, твори сучасних композиторів. Першою роботою (19.12.2000 р.) була Різдвяна програма, яка включала авторські твори до Свята Миколая та колядки. Так сформувалась цікава літературно-музична композиція “Срібляста пісенька”, яка увійшла до аудіоальбому з такою ж назвою (2003 рік).

Також хором записано чотири компакт-диски: “Колядки та щедрівки”, “Помолимось”, “Ми – українці” (2004 р.), "Співає Жайвір" (2010 р. )
З 2000 року колектив підготував 10 великих сольних програм, є учасником різдвяних акцій “Велика коляда”, “Різдвяні канікули”, “Від Різдва до Йордана”, які відбуваються в таких концертних залах Львова, як Львівська обласна філармонія, Домініканський собор і Будинок органної та камерної музики.

На базі хору “Жайвір” щороку проходять семінари та майстер-класи з вокалу та хорових дисциплін для керівників колективів.
У грудні 2001 року відбулися перші зйомки на телебаченні, а у 2003 – зроблена сорокахвилинна передача про колектив.
2000-2008 роки для хору – це роки самоствердження, набуття нової творчої форми та професійності звучання. Наслідком цього стало присвоєння у 2003 році наказом Міністерства освіти і науки України почесного звання “Зразковий художній колектив”, а в травні 2008 році "Народний художній колектив" та перемоги у Міжнародних та Всеукраїнських фестивалях і конкурсах.
У 2006 році на Міжнародному конкурсі хорових колективів “Tonen – 2000” (м. Поелдайк, Об’єднане Королівство Нідерландів) “Жайвір” став Лауреатом ІІІ премії у номінації “фольклор” серед професійних хорів.
Починаючи з 2005 року колектив є постійним учасником концертів у рамках проведення Днів української культури у м. Прага (Чехія).
Солісти хору Ірина Плекан, Роман Кресленко та Андрій Сорока стали Лауреатами Всеукраїнського фестивалю-конкурсу релігійної пісні “Пісня серця” (м. Львів – 2003 р.) та обласного фестивалю юних вокалістів ім. Соломії Крушельницької (м. Львів – 2004 р.).
У 2005 році колективом започатковано щорічний хоровий фестиваль "Жайвір" скликає друзів", який відбувається в Будинку органної та камерної музики.

З 2007 року у колективі почала працювати Зоряна Мартин, яка стала не тільки творчим однодумцем, але й співкерівником хору.

Хор активно гастролює по Україні та підтримує дружні стосунки з творчими колективами м. Хмельницького, м. Житомира, м. Самбора, м. Тернополя, м. Стрия, м. Києва, м. Харкова, а також бере участь у найрізноманітніших акціях у рідному місті Львові (День міста, Свято матері, Шевченківські дні, День вчителя, святкування річниці УПА тощо).
Репертуар хору постійно оновлюється. В ньому представлені хорові твори українських та зарубіжних композиторів – класиків : М. Леонтовича, М. Лисенка, С. Людкевича, К. Стеценка, Ф. Колесси, М. Вербицького, П. Чеснокова, Дж. Перголезі, Ш. Гуно, А. Вівальді, Ф. Шуберта, В.-А. Моцарта тощо. «Жайвір» часто звертається до виконання творів сучасних українських композиторів та композиторів Львівщини : М. Скорика, Л. Дичко, Б. Фільц, В. Квасневського, Б. Янівського, Ю. Ланюка, Ю. Антківа, Б. Сєгіна, М. Дацка,
Г. Лущенко.

Народний камерний хор “Жайвір” має свій стиль виконання, який вирізняє його з-поміж інших хорових колективів, користується любов’ю та визнанням слухачів. У 2010 р. колектив святкував свій ювілей в Національному Академічному Українському Драматичному театрі ім..М.Заньковецької, де представив велику шоу-програму «Відчинилося життя», в якій майстерно синтезував різні види (пісня, танець, інструментальна музика) та жанри мистецтва (класичний, народний, популярний).
Намагаючись охопити різні жанри мистецтва колектив вийшов за рамки «хору» і називається Арт-студія «Жайвір».
Керують колективом його засновник - Відмінник освіти України Наталія Чмир – Козяр та Зоряна Мартин, які виховують в дітей та молоді бережливе ставлення до надбань української національної культури, гарний художній смак, любов до хорової музики, духовної спадщини та перлин світового мистецтва.